Zahrada Roubenky 1791

Roubenka se nachází v jižní části rozlehlého pozemku. Na zahradu se vstupuje i vjíždí ze západní strany. Celá zahrada je rozdělena na dvě sekce – okrasnou a užitkovou část. Do okrasné části patří předzahrádka, ovocný sad a prostory kolem celé roubenky až k dřevěnému plaňkovému plotu. Tento dřevěný plot odděluje užitkovou část od okrasné, patří sem kořenová a bylinková zahrádka a dále zázemí a louka pro domácí zvířectvo (ovce a kozy).

Roubenka
Roubenka

Z původní zahrady zde byly zachovány cibuloviny v předzahrádce, ovocný sad, umělé jezírko, které bylo v dalších letech upraveno a dále koupací bazén. V projektu a v pozdější realizaci jsme respektovali venkovský charakter budovy, výškové rozdíly celého pozemku a v neposlední řadě funkčnost celého komplexu. Terénní převýšení přirozeně rozděluje zahradu na první terasu, na které jsou umístěny skoro všechny budovy a dále na druhou terasu se saunou, která pozvolna přechází do ovocného sadu.

Kliknutím na obrázek vpravo se zobrazí celková situace Roubenky, kde se po kliknutí na vybrané místo zobrazí detail vysazených rostlin s popisem.

Přímé odkazy na jednotlivé záhony:

  1. Předzahrádka
  2. Záhon pod kuchyní
  3. Bahenní jezírko
  4. Záhon u bazénu
  5. Hlavní trvalkový záhon
  6. Záhon pod jabloní
  7. Záhon pod saunou
  8. Záhon na svahu za saunou k ohništi
  9. Záhon kolem jezírka
  10. Záhon u parkoviště
Detail osázení jednotlivých záhonů

Podívejte se, jak probíhala realizace naší zahrady v průběhu jednotlivých let očima projektantky Ing. Ireny Jelínkové (www.gardenart.cz):

2004 2005 2006 2007 2008

Zpět na hlavní stránku